Відділ освіти Маньківської Районної Державної Адміністрації

Інноваційна школа Маньківщини

Сучасний лінгафонний кабінет у Іваньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів

      З 1 вересня 2018 року у Іваньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочав свою роботу сучасний лінгафонний кабінет.

      В кабінеті зроблений поточний ремонт. А найголовніше – в ньому є все необхідне сучасне обладнання (1 ноутбук для вчителя, 10 – для учнів; мультимедійна дошка, проектор) та програмне забезпечення.

      Обладнання лінгафонного кабінету дає можливість учням Іваньківської школи вивчати як німецьку, так і англійську мови, а учителі зможуть використовувати його для викладання інших предметів з використанням сучасних можливостей та технологій.

 

 

Покращення умов для навчання та фізичного розвитку учнів

       Спорт – це здоров’я, краса і сила. Важливим у процесі навчання дітей є уроки фізичної культури. Адже спорт відіграє велику роль у розвитку дітей. Важливою умовою функціонування системи фізичного виховання у навчальному закладі в першу чергу є спортивна зала. Лише тоді можна дати учням необхідне навантаження, підійти диференційовано до кожного, підтримати його інтерес протягом усіх занять.

    Так, у Іваньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів завершено капітальний ремонт спортивної зали, де учні вже з 1 вересня 2018 року мають можливість розвивати фізичні якості та витривалість.

                                         

 

                                                                     

 

 

У новий навчальний рік Іваньківська школа вступає з обновами

       Іваньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочала 2018-2019 навчальний рік із суттєвими обновами – оновленим кабінетом 1 класу та спортивної зали.

      В рамках реалізації Концепції «Нова українська школа» закуплено 20 комплектів (парта і стілець) та дидактичний матеріал для учнів 1 класу, що забезпечить якісне та цікаве навчання.

                                              

 

 

Базові орієнтири управління щодо впровадження інновацій у Іваньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів 

в 2018-2019 н.р.

Зміни в освітньому процесі:

 • згідно з Концепцією Нової української школи, свою роботу навчальний заклад спланував за напрямками, в основу яких входять формування таких компетентності, як: компетентність спілкування іноземними мовами, обізнаність та самовираження у сфері культури, математична компетентність та основні компетентності у природничих науках і технологіях, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, професійна компетентність, соціальна та громадянська компетентність з планетарним мисленням дитини;
 • в освітній процес впроваджуються педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського;
 • впровадження факультативів «Основи енергопостачання та енергозбереження» (8 клас), «Фінансова грамотність» (7 клас);
 • використання електронного ресурсу «Е-школа» з інформатики (5-11 класи), математики (6,11 класи);
 • створено творчу групу вчителів суспільно-гуманітарного циклу по впровадженню та використанню хмарних технологій в навчально-виховному процесі;
 •  впроваджено музичні динамічні перерви у початковій  школі;
 • для обдарованих дітей працює очно-дистанційна школа «Школа успіху та творчих досягнень».

 

 

Всеукраїнський конкурс «Digital measurements 2018»

       Протягом лютого-березня 2018 року учні 9 класу Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Digital measurements 2018». За умовами конкурсу необхідно розробити та представити навчальний або дослідницький проект з фізики, хімії або біології з використанням цифрового вимірювального комплексу EINSTEIN ™.

       Учениці 9-А класу Перетятько Вікторія і Сайнюк Юлія під керівництвом вчителя хімії Дубини Н.М. працювали над навчальним проектом «Встановлення концентрації кислоти», а Остроушко Діана і Слюсар Лілія під керівництвом вчителя фізики Ментус Н.Г. представили на конкурс навчальний проект «Цікавий математичний маятник».

 

 

Всеукраїнський освітній Проект «Енергоефективні школи: нова генерація»

       У 2017-2018 навчальному році Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів взяла участь у Всеукраїнському освітньому Проекті «Енергоефективні школи: нова генерація», який націлений на підвищення обізнаності школярів, їхніх батьків і вчителів, місцевих громад щодо ключових питань енергозбереження та житлово-комунального управління.

      У рамках Проекту учні 8 класу вивчають курс за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження», який націлений на розгляд проблем вичерпності енергетичних ресурсів, ощадного ставлення до них, виробництва енергії та її постачання до домівок учнів.

      Учасники Проекту беруть участь у Міжшкільному конкурсі на зменшення споживання електроенергії, який триватиме до 31 травня 2018 року, головним завданням якого є зменшення споживання електричної енергії у період проведення конкурсу та після його завершення за рахунок упровадження енергозберігаючих заходів, дбайливого використання енергії.

 

 

Семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи  «Дослідно-експериментальна робота в системі функціонування закладу загальної середньої освіти»

       На виконання плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Маньківської райдержадміністрації 20 березня 2018 року на базі Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено районний семінар – практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Дослідно-експериментальна робота в системі функціонування закладу загальної середньої освіти», в якому взяла участь заступник директора Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубина Наталія Миколаївна.

    Цікаво та змістовно прозвітувалась Наталя Миколаївна про дослідно-експериментальну діяльність «Реалізація моделі перспективного розвитку Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – інноваційної школи» за 2016-2017 роки.

Звіт про дослідно-експериментальну діяльність «Реалізація моделі перспективного розвитку Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – інноваційної школи» за 2016-2017 роки

 

 

Семінар для директорів навчальних закладів - учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини»

       З метою визначення стану підготовки закладів освіти до впровадження нового Закону України «Про освіту» та реалізації проекту Державного стандарту початкової освіти 22 лютого 2018 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся обласний семінар для директорів навчальних закладів - учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» з теми «Інноваційне управління закладом освіти як чинник реалізації Концепції Нової української школи», в якому взяла участь заступник директора Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубина Наталія Миколаївна.

       В ході семінару Наталія Миколаївна виступила з презентацією щодо реалізації у закладі освіти нового Закону України «Про освіту» та проекту Державного стандарту початкової освіти, створення сучасного освітнього середовища в початковій школі, використання в освітньому процесі отриманих сучасних кабінетів.

 

 

PISA-2018

       Відповідно до листа Українського центру оцінювання якості освіти від 14.02.2018 № 02-24-01/139 Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів стала обраною для участі в дослідженні PISA-2018. Учні 2002 року народження, які навчаються в даній школі, братимуть участь у міжнародному дослідженні PISA-2018.

 

 

Навчання педагогів інноваційної школи

       16 листопада 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся обласний тренінг «Використання цифрового вимірювального комплексу Еinstein™ у STEM-орієнтованому освітньому середовищі закладу загальної середньої освіти», в якому взяли участь учителі Іваньківської загальноосвітньої школи – Дубина Н.М. (учитель хімії) та Гриняк Л.П. (учитель біології).

         Педагоги на практиці апробували застосування технологій та інструментарію цифрових лабораторій Еinstein™ Фізика, Хімія та Біологія та дійшли висновку, що їх використання дає можливість отримати реальні умови для виконання експериментальних завдань, скорочує час на підготовку і проведення фронтальних, демонстраційних експериментів, підвищує точність вимірів, можливість комп’ютерного опрацювання експериментальних даних,  модернізує «традиційні» лабораторні роботи та дозволяє проводити учнівські дослідження МАН на якісно-новому рівні. 

 

 

Інноваційне сучасне обладнання для навчання

       Іваньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів нещодавно отримала інтерактивне мультимедійне обладнання (інтерактивна дошка, проектор) та лабораторне обладнання для кабінетів фізики, біології, хімії. Наразі педагогічні працівники закладу освоюють новітні мультимедійні та навчальні комплекси, що встановлені у рамках програми «Інноваційні школи Черкащини», учасником якої є навчальний заклад. Завдяки даному обладнанню учні зможуть формувати початкові знання та навики використовувати інформаційно-комунікаційні технології для ефективного розв’язання нетипових завдань і створюватимуть власні проекти. Сучасне мультимедійне обладнання допоможе школярам отримати якісну освіту, яка відповідає світовим, зокрема європейським стандартам.

                                                             

                                                                           

             

 

Виїзний семінар

            19 жовтня 2017 року Максимчук В.М. у складі групи директорів шкіл-учасниць цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» відвідала  загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 міста Горішні Плавні Полтавської області з поглибленим вивченням економіки та права, що працює над проблемою створення інноваційної моделі сучасного навчального закладу, спрямованого на формування всебічно розвиненої особистості шляхом упровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

       Виїзний семінар був організований на виконання обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» та з метою обміну досвідом щодо організації освітнього простору закладу в освіти в умовах реалізації концепції Нової української школи.

   Учасників семінару ознайомили з основними векторами роботи загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 Горішньоплавнівської міської ради та реалізацією інноваційних проектів.

        Зокрема, директор школи Тягай Наталія Анатоліївна поділилася досвідом участі у міжнародних з’їздах директорів шкіл, розкрила особливості фінляндської освіти та впровадження її елементів в українській освітній простір. Учасникам продемонстрували можливості 3D кінотеатру в освітньому процесі. Заступники директора презентували використання хмарних технології в управлінській діяльності та роботі вчителя. Під час ознайомлення з шкільним зразковим музеєм народознавства «Диво» учасники дізнались про можливість залучення молоді до вивчення народних промислів шляхом співпраці з майстрами в рамках Всеукраїнського молодіжного майстер-фесту «Український дивограй».

       Заслужений вчитель України Залізняк Сергій Володимирович в продемонстрував практично спрямовані досліди та свій відеоконтент для уроків фізики. Учителі інформатики презентували кабінет робототехніки як сучасний інструмент STEM-освіти та роботу з учнями різних вікових категорій.

          Виїзний семінар став важливою ланкою у процесі розвитку освітнього простору Черкаської області.

 

 

Візит експертної комісії

        07 вересня 2017 року Іваньківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів відвідали представники Міністерства регіонального розвитку будівницва та житлово-комунального господарства України, представники науково-дослідного інституту будівельних конструкцій та архітектор із Франції Jean Loup Salaun. Візит відбувся в рамках реалізації проекту по створенню нового освітнього простору в школах, реформування освіти, зокрема в частині системних якісних змін у наданні освітніх послуг в рамках обласної програми «Інноваційні школи Черкащини».

 

 

Триває робота з реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини»

       Відповідно до розпорядження Маньківської райдержадміністрації від 24.05.2017 № 141 утворено комісію з питань контролю за реалізацією обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини на період до 2020 року», затверджено її склад та графік реалізації плану інноваційної школи, де визначено джерела фінансування реалізації програми.

    Так, у Іваньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів завершено капітальний ремонт тренажерного залу. Здійснено поточні ремонти у навчальних кабінетах. Придбано 5 одиниць комп’ютерної техніки. Продовжується оформлення інтер’єру школи.

                                                                               

                                                   

     

Матеріали до друку

       Матеріали щодо модернізації школи та модель інноваційного розвитку Іваньківської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів на 2017-2020 роки рекомендовано до друку у журналі «Рідна школа».

       У рамках реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 07.10.2016 № 9-2/VІІ, на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» 10 – 11 квітня 2017 року відбувся Громадський захист перспективних моделей і програм інноваційного розвитку шкіл-учасниць Програми.

          У своїх виступах, що супроводжувались мультимедійними презентаціями, директори шкіл висвітлили оригінальність моделі та творчої назви свого навчального закладу, чітко окреслили мету, завдання та особливості освітньої діяльності згідно з обраною моделлю, а також обґрунтували необхідність подальших інноваційних змін.

          Оргкомітет реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», у складі якого – спеціалісти Управління освіти і науки облдержадміністрації, науковці КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», спеціалісти органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, територіальних громад, а також представники громадських організацій, які здійснюють свою діяльність у сфері децентралізації освітньої діяльності, – за рейтинговою системою оцінив якість представлених на захист моделей і програм розвитку інноваційних шкіл Черкащини та рекомендував їх до друку у всеукраїнському науково-педагогічному журналі «Рідна школа».

          Попереду – кропітка робота педагогічних колективів інноваційних шкіл Черкаської області щодо створення організаційних, науково-методичних, кадрових та матеріально-технічних умов для оптимізації процесу упровадження інновацій в освітній процес з урахуванням сучасних світових тенденцій, підвищення ефективності та якості освіти.

 

 

Статус експериментального закладу

      Відповідно до наказу управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 05.05.2017 № 119 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів-учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів отримала статус експериментального навчального закладу регіонального рівня.

 

 

Досвід Путрівки

        1 березня 2017 року директор Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кондратюк В.М. у складі делегації освітян Черкаської області відвідав Путрівський навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Васильківського району Київської області.

        Поїздка була організована в рамках реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року, затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 07.10.2016 № 9-2/VII, з метою ознайомлення з досвідом впровадження передових освітніх технологій у навчально-виховний процес та сучасного оформлення освітнього середовища.

         Керівники 29 шкіл-переможців конкурсного відбору учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», 3 опорних шкіл, представники управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету та Черкаського художньо-технічного коледжу.

    Освітян зустрічали завідувач відділу освіти Васильківської РДА Ірина Гейко, директор Леся Битько, вчителі та учні Путрівського НВК.

     Присутні ознайомились із роботою педагогічного колективу в рамках науково-педагогічних проектів «Інтелект України», «Розумники», а також з використанням електронних щоденників та журналів інформаційно-освітньої мережі «Мої знання», сучасного обладнання кабінетів, STEM-лабораторії та проведення кейс-уроків у рамках співпраці з освітньою платформою «РЕФОБ» - «Гіпермаркетом знань».

 

 

Базові орієнтири управління щодо впровадження інновацій у Іваньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів 

в 2017-2018 н.р.

Зміни в навчально-виховному процесі:

 • в навчально-виховний процес впроваджуються педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського,
 • використання електронного ресурсу «Е-школа» з інформатики (5-11 класи), математики (6,11 класи),
 • створено творчу групу вчителів суспільно-гуманітарного циклу по впровадженню та використанню хмарних технологій в навчально-виховному процесі,
 •  впроваджено музичні динамічні перерви у початковій  школі,
 • для обдарованих дітей працює очно-дистанційна школа «Школа успіху та творчих досягнень».

 

Матеріали на конкурсний відбір шкіл-учасниць цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини»

Програма розвитку Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Школа успіхів та творчих досягнень» на 2017 – 2022 роки

Модель розвитку  Іваньківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Паспорт Іваньківської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів

Про участь у дослідно-експериментальній роботі Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів-учасниці цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини»

 

 

Результати конкурсного відбору шкіл-учасниць цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини»

       Рішенням Черкаської обласної ради від 07.10.2016 № 9-2/VII було затверджено обласну цільову програму «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року.

   Метою Програми є створення умов (організаційних, науково-методичних, кадрових, матеріально-технічних) для перспективного розвитку інноваційних шкіл Черкаської області, оптимізації процесу впровадження інновацій в освітній процес з урахуванням сучасних світових тенденцій, підвищення ефективності та якості регіональної системи освіти.

         Досягнення мети Програми передбачається шляхом:

- підтримки перспективного розвитку інноваційних шкіл Черкаської області, які пройшли конкурсний відбір, на основі оптимального поєднання фінансових можливостей бюджетів обласного та місцевого рівнів;

- розроблення, громадського захисту та реалізації перспективних моделей розвитку інноваційних шкіл Черкащини;

- моніторингу, громадського оцінювання, узагальнення та популяризації моделей і досвіду діяльності інноваційних шкіл Черкащини щодо забезпечення нових стандартів якості освіти дітей та учнівської молоді.

       Для формування кола учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» з 16 до 19 грудня 2016 року проведено конкурс серед навчальних закладів області.

     Члени журі конкурсного відбору серед 49 матеріалів, які надійшли з усіх регіонів області визначили 29 шкіл-учасниць Програми, серед яких Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради.

         На наступному етапі реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» передбачається:

- розроблення інноваційними школами Черкащини перспективних моделей і програм подальшого розвитку;

- проведення громадського захисту інноваційними школами Черкащини перспективних моделей і програм свого розвитку;

- реорганізація інноваційних шкіл Черкащини у відповідності до перспективних моделей і програм свого розвитку.

       Вітаємо педагогічний колектив Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів переможців конкурсного відбору учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини»!