Новій школі - новий учитель

Дата: 26.02.2018 11:22

У лютому 2018 року в Україні розпочалася підготовка педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич. Новий Державний стандартом початкової освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №87 в контексті Концепції «Нова українська школа», набуває чинності з 1 вересня 2018 року. Активно готуються до шкільної реформи й педагоги Маньківщини.

Так, 23 та 24 лютого 2018 року Л.Хльобас, методист, тренер для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», на базі Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів провела першу настановчу сесію для 23 вчителів, які планують працювати в 1-х класах 19 шкіл району в 2018-2019 навчальному році. На першому модулі «Сучасний вчитель як провідник змін» педагоги знайомились з Концепцією Нової української школи, новим Державним стандартом початкової освіти, новими професійними ролями і завданнями сучасного вчителя в контексті Концепції Нової української школи. Крім того, вчителі здобували практичні навички, переглядали відеоролики та презентації, вивчали руханки, знайомились із щоденними новинами та виконували цікаві завдання тренера. Побувавши в кріслі автора «Я - учитель Нової української школи» висловлювали власне бачення щодо цієї ролі. Нова школа потребує нового вчителя, який стане агентом змін, тому педагогам надається академічна свобода (можливість розробляти авторські навчальні програми, підручники; самостійно вибирати методи, стратегії та засоби навчання).