Відділ освіти Маньківської Районної Державної Адміністрації

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

       На ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО від 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в місті Парижі оголошено Міжнародний день рідної мови, який відзначають щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року, що сприяє мовному розмаїттю та зближенню культур.

  Наша держава має багату мовно-етнічну палітру, що є суттєвим сегментом культури України. Головне завдання для кожного з нас – зберегти для нащадків свою рідну мову, шанувати та любити її. Абсолютну більшість населення України споконвіку складають представники української етнічної спільноти. Тому саме українській мові Конституцією України надано статус державної мови, що повністю відповідає державотворчій ролі української нації. Поряд з тим, у нашій країні використовуються мови, які є рідними для представників різних національностей. Особливої уваги нині також потребують мова кримськотатарського народу та мови, які перебувають на межі зникнення, – караїмська, кримчацька тощо.

      Починаючи з 2002 року, українці щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови як свято багатомовності, взаєморозуміння та взаємоповаги.

     З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у закладах загальної середньої освіти району організовано та проведено творчі диспути, мовні конкурси, книжкові виставки, літературні подорожі, презентації, круглі столи, тематичні уроки.« повернутися до списку новин