Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2018» на Маньківщині

Дата: 26.10.2017 15:07

Слова Народного Вчителя, видатного педагога-новатора Олександра Антоновича Захаренка влучно передають призначення вчителя: «... повторімося у наших вихованцях прекрасними рисами національної культури, патріотичним духом любові до свого народу, любові до вищої якості людини – творчості». Обравши професію вчителя, людина перетворюється на незвичайну, неординарну особистість. Адже, щоб стати найкращим, наймудрішим, найрозумнішим, треба мати виняткові вміння і надзвичайну силу духу.

Який ти, сучасний Учителю? Чи не випадково обрав ти цю благородну професію?

Кожного року учителі Маньківщини підтверджують думку про те, що на теренах їхнього району випадкових людей у цій професії немає. Районний тур конкурсу «Учитель року» збирає володарів безсумнівного педагогічного таланту, високого рівня професійних знань і надзвичайно цікавих людей.

Головною умовою є бажання показати уміння провести урок, представити себе як творчу особистість, підвищити свій статус і статус свого навчального закладу.

І основне – отримати ВИЗНАННЯ! Визнання того, що учитель працює добросовісно і творчо, що рівень його майстерності і духовних якостей надзвичайно високий. А ще – це можливість побачити, як працюють інші, показати свій особистий творчий доробок, відчути себе фахівцем, працю якого шанують.

З 09 по 26 жовтня 2017 року проходив районний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018», в якому взяли участь 9 педагогів району, а саме:

У номінації «Українська мова та література»:

• Лавринюк Олександр Миколайович, учитель Кищенецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
  • Варич Віра Дмитрівна, учитель Буцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
  • Сидоренко Людмила Олексіївна, учитель Дзензелівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
  • Кондратюк Оксана Анатоліївна, учитель Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
  • П’ятецька Оксана Миколаївна, учитель Маньківського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія».

У номінації «Фізика»:

• Черепенко Олена Олександрівна, учитель Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1;
  • Липівська Тамара Василівна, учитель Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У номінації «Фізична культура»:

• Дубовик Олександр Миколайович, учитель Чорнокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
  • Самборський Віктор Анатолійович, учитель Подібнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Конкурс проходив у три етапи: проведення відкритих уроків, представлення сайту або блогу, відеоролика-самопрезентації учасника Конкурсу, відеоролика-представлення власної педагогічної ідеї.

Під час проведення І етапу конкурсу «Урок» вчителі-конкурсанти показали ґрунтовну теоретичну і методичну підготовку. Їх уроки відзначилися чіткою структурою, високим темпом, емоційністю, творчістю, раціональним використанням часу, високим рівнем засвоєння учнями програмового матеріалу, а також були цікаві і пізнавальні.

У ході ІІ етапу самопрезентації та захисту власної педагогічної ідеї журі відмітило високий рівень професійної майстерності учасників конкурсу. Конкурсанти, використовуючи мультимедійні та інформаційно-комунікативні технології, демонстрували професійні та творчі грані власної особистості, демонстрували на слайдах матеріально-технічне та змістове наповнення кабінетів. Аналіз  матеріалів,  представлених учасниками  на  Інтернет-ресурсі, свідчить  про  те,  що  вчителі  обізнані  з новітніми  технологіями  навчання  та виховання,  мають  власну  систему  роботи,  яка  включає  в  себе  оригінальні ідеї, творчий  підхід.  У  поданих інформаційних  матеріалах  конкурсанти висвітлили власний педагогічний досвід роботи, представили цікаві розробки уроків  та  позаурочних  заходів,  розмістили  матеріали  про  освітні  сучасні нововведення, повідомлення з актуальних проблем системи самоосвіти.

26 жовтня 2017 року на базі Маньківського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» відбувся заключний етап І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018» У фіналі учасники представляли відеоролики, які висвітлювали діяльність вчителів, їхні форми роботи, досягнення та результативність. Конкурс продемонстрував зростання активності педагогів Маньківщини, які працюють творчо та здатні успішно презентувати свої інноваційні здобутки й напрацювання.

За результатами фахових змагань переможцями визнано: Лавринюка Олександра Миколайовича, учителя Кищенецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Черепенко Олену Олександрівну, учителя Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1; Дубовика Олександра Миколайовича, учителя Чорнокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Переможці, лауреат та учасники конкурсу нагороджені грамотами відділу освіти Маньківської райдержадміністрації та грошовими преміями.