Відділ освіти Маньківської Районної Державної Адміністрації

День Європи

      З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

     Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

     9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

     Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

     У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

     В 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

      Відповідно  до  доручення  Віце-прем’єр-міністра  з  питань  євроатлантичної інтеграції  України  Вадима  Пристайка  від  04.05.2020  № 170990/1/1-20,  з метою належного  відзначення  Дня  Європи  у  2020  році,  враховуючи  умови  карантинних заходів,  просимо  організувати  з  учнями  відповідну  роботу,  використовуючи  для цього мережу Інтернет, зокрема соціальні мережі, сайти закладів освіти тощо.

       Заходи  рекомендуємо  організувати  у  форматі  челенджів,  онлайн-флешмобів, онлайн-акцій, інтернет-конкурсів, відеоконференцій, віртуальних екскурсій Європою тощо.

 

 « повернутися до списку новин