Відділ освіти Маньківської Районної Державної Адміністрації

Рік французької мови в Україні

       21 березня 2018 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич оголосили про проведення Року французької мови в Україні. Це відбулося в рамках Тижня французької мови та франкофонії у присутності 15-ти послів країн, що мають статус члена або асоційованого члена у Міжнародній  організації франкофонії (МОФ).

       З вересня 2018 до серпня 2019 року Україна спільно з партнерами з франкомовних країн здійснять кілька сотень проектів та заходів, присвячених французькій мові, які відбудуться по всій країні і представлятимуть такі різноманітні галузі, як культура, освіта, спорт та економіка. Ці заходи набуватимуть найрізноманітніших форм: фестивалі, вистави, семінари, форуми, концерти, конференції, конкурси та безліч інших заходів.

     Під час офіційної зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Послом Франції в Україні Ізабель Дюмон були обговорені пропозиції щодо організації заходів для популяризації французької мови в Україні.

      У рамках Року французької мови в Україні буде розширено кількість пришкільних літніх мовних таборів, а також заплановано проведення спільних заходів, де вчителі французької з усієї України зможуть вільно спілкуватися та обмінюватися досвідом;  буде продовжено дистанційний проект підготовки вчителів французької мови за програмою PRO FLE, розробленою Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED). У проекті беруть участь 16 вчителів французької мови області.

    Запрошуємо заклади загальної середньої освіти долучитися й додати власні проекти до заходів Посольств країн-членів Франкофонії, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, мережі Aliances Françaises в Україні та Французького інституту в Україні (детальна інформація на офіційній сторінці Французького Інституту в Україні за посиланням: https://institutfrancais-ukraine.com).

      Задля популяризації французької мови пропонуємо провести в закладах загальної середньої освіти:

  • тижні/дні французької мови/культури;
  • квести, брейн-ринги, конкурси французькою мовою;
  • театральні фестивалі на найкраще інсценування творів французької літератури мовою оригіналу/державною;
  • виставки французької художньої літератури;
  • віртуальні екскурсії франкомовними країнами.

 

 

 « повернутися до списку новин