Районний семінар-практикум спеціалістів психологічної служби

Дата: 19.03.2019 16:14

Районний семінар-практикум спеціалістів психологічної служби

19 березня 2019 року на базі Молодецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум спеціалістів психологічної служби з теми «Робота з кризовими сім’ями, як соціально-педагогічна умова поширення бездоглядності та безпритульності», який пройшов відповідно до плану роботи районного методичного кабінету при відділі освіти Маньківської РДА.

Учасники семінару-практикуму із зацікавленістю переглянули презентацію досвіду роботи «Робота з кризовими сім’ями» та психологічний театр «Хвилина на самотність» (соціальний педагог Пасєка Н.В.). З учасниками семінару практичним психологом проведено заняття «Діагностика та подолання проявів стресових розладів у дітей та підлітків» (Загоруйко Н.В.) та оглядову екскурсію до шкільного музею.

Методист районного методичного кабінету при відділі освіти Маньківської РДА  Мельник М.В. висвітлила питання:

- про основні нормативно-правові документи щодо протидії насильству та булінгу;

- про стан забезпечення права на освіту з особливими освітніми потребами;

- про підсумки проведення районного конкурсу цифрових ресурсів та конкурсу «Інноваційний пошук освітян Маньківщини».

Завершився семінар інтерактивною формою роботи «Педагогічний мікрофон», де колеги мали можливість висловити думки з теми семінару-практикуму  та обмінятись досвідом роботи в даному напрямку.

Рекомендації семінару-практикуму:

- намагатися  налагодити доброзичливий, партнерський контакт;

-ні в якому разі не можна настроюватись на почуття жалю  або зверхності, тим паче нехтувати дитиною – ваше обличчя і жести вас видають;

-створювати оптимальні умови для спілкування, сприяти налагодженню дружніх стосунків між дітьми;

- формувати у дітей досвід стосунків у соціумі, навичок адаптації до соціального середовища;

-ставитися з повагою до дітей та їх батьків.