Районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи

Дата: 20.03.2018 18:40

На виконання плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Маньківської райдержадміністрації 20 березня 2018 року на базі Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено районний семінар – практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Дослідно-експериментальна робота в системі функціонування закладу загальної середньої освіти».

В роботі семінару взяли участь завідувач районним методичним кабінетом Трунденко І.П., заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти району.

Зі щирими словами привітання школярі гостинно зустрічали учасників семінару короваєм на вишитому рушникові.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Молодецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Карпенко П.М.

В ході практичної частини семінару присутні мали змогу відвідати майстер-класи: «Я роблю це так…», «У світі кольорових мишей» (учителі української мови та літератури Полюга Л.М., Близнюк О.М.).

Продовжила роботу семінару завідувач РМК Трунденко І.П., яка ознайомила заступників з дослідно-експериментальною роботою та інноваційною діяльністю закладів загальної середньої освіти Маньківського району; досвідом роботи з теми «Дослідно–експериментальна модель освітнього процесу на основі моніторингових досліджень діяльності учнів» поділилась заступник директора Шевченко В.В.

Цікаво та змістовно прозвітувались про дослідно-експериментальну діяльність Липівська Н.О., учитель фінансової грамотності «Науково – методичні засади впровадження фінансової грамотності в освітній процес Молодецької ЗОШ І-ІІІІ ступенів»; Дубина Н.М., заступник директора з НВР «Реалізація моделі перспективного розвитку Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – інноваційної школи»; Демченко Л.М., заступник директора з НВР «Інноваційно-аналітичне забезпечення управління Маньківського НВК «ЗОШ  І-ІІІ ступенів – гімназія»».

Основна увага учасників семінару під час теоретичної частини була зосереджена довкола питань керівництва організацією експерименту як засобу розвитку шкільного освітнього простору, оновлення організаційної структури і змісту науково-методичної роботи експериментального закладу, психологічного супроводу дослідно-експериментальної роботи.

Не дивлячись на досить великий за обсягом теоретичний блок, семінар проходив жваво й цікаво, адже виступи колег були практико орієнтовані і стосувалися безпосередньо освітнього процесу. Тож, практично після кожного виступу, учасники семінару доповнювали почуте, вступали в дискусію, пропонували цікаві ідеї для подальшої співпраці.

На завершення для гостей учні школи представили виховний захід «Сім кольорів щастя».

Під час підбиття підсумків семінару, учасники ділилися враженнями, висловлювали свої думки та побажання. Заступники директорів відзначили, що у нинішніх умовах дослідно-експериментальна робота є вагомим чинником особистісно-професійного розвитку педагога та вдосконалення діяльності закладу загальної середньої освіти.
          За наслідками проведення семінару вироблено рекомендації.