21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2019 18:51

Бережімо наш скарб - рідну мову! Під таким гаслом 21 лютого 2019 року в закладах загальної середньої освіти району проведено Міжнародний день рідної мови. Протягом дня проводилися тематичні уроки, виховні години та різні заходи, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися зі шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів:

- виставок «Мова – душа народу», «Черпай знання з чистого джерела»,«Мова – це скарб нації»,«Не бійтесь заглядати у словник…»;

- святкових лінійок «Як парость виноградної лози…», «О мово! Душа голосна України»;

- свят «Рідна мова! Материнська, барвінкова, калинова», «Мова наша солов’їна»,«Бережімо наш скарб - рідну мову», «Свято рідної мови»,«Подорож у цікаву країну рідної мови»,«Вчи, знай поважай рідну мову», «Мова наша – серце наше»;

- вікторин «Мова рідна», «Як ми говоримо», «Мовна скарбничка», «У світі цікавих слів і висловів»;

- тематичних уроків «Мова нас єднає», «Рідна мова», «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу»;

- конкурсів читців-декламаторів поезій про мову;

- відео-подорожей «Встановлення та виникнення державної мови»,  «Легенди минулих віків»;

- конкурсів  малюнків;

- конкурсів «Кращий знавець мови», «Слово до слова - складається мова», «Хто кращий?», «Звучи, рідна мово!»,  скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити»;

- круглих столів, конференцій, диспутів;

- КВК, брейн-рингів  «Ти велична і проста», «Мова моя солов’їна», «Знавці рідної мови»;

- інформаційно-пізнавальних п’ятихвилинок «Пиши правильно! Читай правильно!»;

- годин спілкування «Мова - серце народу», «Рідне слово - диво калинове».

Учні різних класів підготували міні-презентації про особливості своєї рідної мови, малюнки, плакати, повідомлення. Школярі залюбки взяли участь в мовних іграх, конкурсах, турнірах. Інтерес та пошану до української мови викликали літературно-музичні композиції «Оновлена земля шанує Кобзаря», «Співаємо шевченківські рядки».  З почуттям гордості звучали слова звернення учнів до української мови.  Всі заходи  були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

Проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови в школах району продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.