Директор школи – в авангарді освітніх змін

Дата: 28.11.2018 21:05

28 листопада 2018 року на базі Чорнокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для керівників закладів загальної середньої освіти району з проблеми «Створення інноваційного середовища – вимога сучасності». Відомо, що будь-яка реформа починається з управління. Тож в центрі уваги були питання підвищення управлінської компетентності керівників закладів освіти.

Своїм досвідом із запрошеними ділився директор Чорнокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Свирида Микола Данилович, який представив роботу педагогічного колективу із проблеми створення сучасного освітнього середовища Нової української школи.

Семінарське заняття продовжилось панорамою творчих уроків, які підготували учителі школи:

1.Кулинич Г.М. – урок «Я досліджую світ» у 1 класі «Пригоди краплинки. Властивості води».

2.Кузема І.І. – урок хімії у 7 класі «Оксиген. Кисень».

3.Царук М.В. – урок історії України у 11 класі «Наш край в роки Другої світової війни».

Методистом районного методичного кабінету при відділі освіти Хльобас Л.В. було акцентовано увагу на основних аспеках роботи керівника школи щодо управління закладом освіти в умовах імплементації Закону України «Про освіту», розглянуто концептуальні зміни реформування школи, управлінські рішення, які необхідно приймати щодо впровадження Концепції «Нова українська школа», обговорено Державний стандарт початкової загальної освіти  та Типові навчальні плани для 1 класів.

Учасники семінару мали можливість обговорити проблеми, пов’язані із розширенням повноважень директора та впровадження Концепції «Нова українська школа» і визначили основні критерії, які потрібно враховувати при плануванні освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти.

На завершення семінару досвідом роботи з теми «Гра по новому, навчання по іншому» поділилась учитель початкових класів Чорнокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кулинич Галина Михайлівна.

Після всіх запланованих заходів було підбито підсумки семінару. Зокрема зазначено, що керівники навчальних закладів району почерпнули багато нового і корисного для своєї практичної роботи і були вдячні господарям за змістовне проведення семінару.