Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Дата: 19.11.2019 13:06

І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика пройшов у всіх дев"ятнадцяти закладах загальної середньої освіти району. До написання конкурсних робіт було залучено 752 учні. У заходах, приурочених конкурсу, взяли участь близько двох тисяч учнів. Серед цікавих за змістом і формою слід відмітити літературно-музичну композицію «З тобою в серці, рідний краю, на світі Божому живу», конкурс на кращий оберіг «Молитва за Україну», фольклорний КВК,  літературне кафе «На крилах поезії» (конкурс декламаторів віршів про рідну мову), розважальний буквограй (конкурс  знавців української мови (5-11 класи), акцію «Сьогодні говоримо лише українською» (Молодецька ЗОШ І-ІІІ ступенів;  хвилини просвіти, п’ятихвилинки про Петра Яцика, мовний турнір юних лінгвістів, радіопередачу «Моє ти диво калинове, кохана материнська мово», відкриту виховну годину «Мова – найцінніший скарб народу», танцювальний флешмоб  «Рушникове розмаїття» (Маньківський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія»); створення електронних книг на тему: «Проба пера», вікторину «Кращий знавець рідної мови», літературну вітальню «Плекаймо рідне слово», усний журнал «Мова кожного народу неповторна і свята», тематичні виховні години «Кращої, ніж рідна, мови не буває» для учнів 1-11 класів (Маньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1); мовознавчу гру "Слово до слова - складається мова", бліц – турнір «Рідна мова калинова…» (Потаська ЗОШ І-ІІ ступенів); мовознавчу гру-подорож «У мандри Україною», мультиплікаційний дискурс у місто Наголосів, мовознавчий практикум «На щодень «Суржик – це якась халепа!» (Чорнокам?янська ЗОШ І-ІІІ ступенів); години спілкування «Рідна мова солов?їна!», «Нащадки Кирила і Мефодія», «Історія народних свят і обрядів», засідання круглого столу «Українці за кордоном», конкурс читців «Мовою віршів малюю осінь…», конкурс малюнків «Мій рідний край, моя земля!» (Дзензелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів); відкриту виховну годину «Наша мова калинова», конкурс кросвордів на лінгвістичну тему, мовознавчу гру-подорож «У мандри Україною», мовний практикум на щодень (Іваньківська ЗОШ І-ІІІ ступенів); конкурс юних філологів «Розумники і розумниці», лексичну розминку «Заморочки з бочки» (Крачківська ЗОШ І-ІІ ступенів); флешмоб «Усі слова - водиця», виставку плакатів «Віртуальна література – цікаве книжне слово», музично-літературну виставу лялькового театру  «Євшан-зілля» (Подібнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів); акцію  «Одягни вишиванку», святкову лінійку «Диво калинове - чари барвінкові», створення мовознавчої  афіші „Вивчай! Знай! Рідну мову люби, поважай!”, флешмоб «Краща мова єднання - це українська!» (Добрянська ЗОШ І-ІІІ ступенів); мовознавчий квест «У країні чарівних слів» (Буцька ЗОШ І-ІІІ ступенів); святкову лінійку «Мова – це держава, це нація», мовленнєвй квест «Збережемо наш скарб – рідну мову», усний журнал «Рідне слово – джерело духовності», бібліотечний урок «Твій пароль – рідна мова» (Попівська ЗОШ І-ІІ ступенів).

У ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що проходив на базі Маньківського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія», взяли участь 35 учнів 3-4 класів та 79 учнів 5-11 класів 18 закладів загальної середньої освіти району. Переможцями конкурсу стали учні Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Маньківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія», Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. П"ять учнів посіли ІІ місце, дванадцять учнів – ІІІ місце.