Круглий стіл на тему: «Співпраця асистентів вчителя/вихователя з батьками діток з ООП в інклюзивному середовищі»

Дата: 18.03.2024 11:00

Успішність включення дітей з особливими освітніми потребами в освіт­ній процес у закладах дошкільної та загальної середньої освіти потребує вирішення низки завдань:

• реалізація інклюзивного навчання;
  • налагодження ефективної взаємодії всіх учасників освітнього процесу (педагоги, діти, батьки);
  • створення умов для формування довірливих відносин, сприятливого психологічного клімату в освітньому середовищі.

Інклюзивний освітній процес не може розглядатися без ак­тивної участі в ньому батьків та налагодженої взаємодії всіх його учасників. 18 березня 2024 року комунальна установа «Інклюзивно – ресурсний центр» Маньківської селищної ради Черкаської області в онлайн форматі організувала засідання круглого столу на тему: «Співпраця асистентів вчителя/вихователя з батьками діток з ООП в інклюзивному середовищі»

На засіданні були присутні батьки дітей з особливими освітніми потребами, а також  асистенти вчителів/вихователів закладів загальної середньої та дошкільної освіти Маньківської, Іваньківської та Буцької громад.

У ході засідання директором центру було наголошено про важливість співпраці батьків дітей з особливими освітніми потребами та надано рекомендації щодо ефективної співпраці задля успішного навчання дітей на інклюзивній формі.

Консультанти ІРЦ висвітлили наступні питання:

• співпраця вчителя – логопеда та батьків у подоланні мовленнєвих порушень у дітей з ОПП;
  • значення логопедичного домашнього завдання;
  • роль батьків в освітньому процесі інклюзивного навчання;
  • елементи корекційно – розвиткових занять для дітей з ООП.