Інтеграція – напрямок STEM-освіти

Дата: 28.03.2024 14:56

26  березня   2024   року   було  проведено  вебінар  для   вчителів    фізики  та  хімії  на   тему:  «Інтеграція   знань  природничих  предметів   як   один   із  важливих   напрямів  STEM-освіти».

Першочерговим  стратегічним  завданням    реформи   загальної  середньої  освіти  в  Україні  є  оновлення   її  змісту.

У  XXІ  столітті  предмети   не   можуть   вивчатися   відірвано   від  реальності,  а  шкільний   урок   існувати  сам  собою.  Тож  на  допомогу   педагогам  та   школярам  приходить  інтегроване   навчання  -  світова   практика,  залучена  до   освітнього   процесу  завдяки  реформі   «Нова  українська   школа».

Освітня   інтеграція  -  це  інтеграція   в   життя,  це  взаємопроникнення   елементів,   які   роз’єднані  в   окремі  предмети,  але   мають   генетичну  спорідненість.

Про   реалізацію   інтегрованого  підходу   в  шкільній    природничій   освіті   розповіла   Хльобас   Л.В.,  консультант   ЦПРПП.

Кондратюк  С.С.,  учитель  хімії   Добрянського  ЗЗСО,   представила  STEM-урок  як  форму   організації   навчання   на     продемонструвала   проєкт   «Батарейки,  здавайтеся!»  та   Ознайомила  з  особливостями       STEM-проєкту.

Полозюк  І.М.   як   науковий   керівник  ЦДЮТ,МАН,   представляла   науково-дослідницьку   діяльність   як   напрямок   STEM-освіти.

Самборська   С.С.,  вчитель  хімії,  біології  та    інтегрованого  курсу   «Пізнаємо  природу»   продемонструвала   STEM-проєкт  «Омлет».

Солтусенко   Іван  Григорович,  вчитель   фізики   Вікторівського  ЗЗСО  І-ІІІ  ступенів,   учасник   обласного   конкурсу   «Учитель  року – 2024»,   представив   свої   напрацювання.   Він   увійшов   у   десятку   фіналістів  та   по  завершенню   конкурсу  посів  четверте  місце.